46.Yılda Dilek Bale

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır. Balede ileri seviyede bitirme belgesi vermektedir. Piyano bölümü bitirme belgesinin konservatuvar orta dönem denkliği vardır. Okulun RAD (Royal Academy of Dance) ve VAGANOVA sınavlarına katılmaya resmi yetkisi bulunmaktadır. Bu yetkiler mezunlarımıza üniversite eğitimine devam etme hakkı verir.
Kurucumuz Dilek Sunam İstanbul’da ilk konservatuvar mezunlarındandır. Müdürümüz ve Eğitim Koordinatörümüz R. Ceylan Lek Boğaziçi Ünv. Eğitim Fakültesi, Rus Devlet Konservatuvarı ve İngiliz Kraliyet Akademisi mezunu olup, Sofya Üniversitesi Vaganova Bale eğitim pedagoji formasyon sahibidir.(Pedagojik formasyon iyi bir bale öğretmeni olmak için gereken en önemli niteliktir.)
Müdürümüzün RAD yetki belgesi olan RTS (Registered Teaching Status) ünvanı bulunmaktadır. Bu belgeler İngiliz Kraliyet Bale Akademisi tarafından verilir. RTS’e başvuru için gereken belge türleri için tıklayınız
Tüm öğretmenlerimizin bale pedegojik formasyon belgeleri olup aynı zamanda Vaganova ve RAD metotlarında profesyonel düzeyde dansçılık sertifikaları da vardır.
Mezunlarımız Vaganova ve RAD bale eğitmenliği sertifika programlarına katılarak uluslararası yetki belgeleri elde edebilmektedirler.
Okulumuz yetiştirdiği mezunlarının yurt içi ve yurt dışı sınav ve yarışmalarda gösterdiği başarıları ile takdir görür.
Okulumuzun resitallerinde, ünlü balelerin orjinal koreografileri sergilenir.
  Bilgi almak için tıklayınız.